صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

درخواست دکتر استوار از سازمان های بیمه گر/ تاکید بر خدمت رسانی مطلوب کادر درمانی علی رغم تاخیر در پرداخت ها

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بالغ بر ۹۵ درصد هزینه های بیمارستانی و مراکز درمانی از سوی سازمان های بیمه گر تامین می شود، که ارائه خدمات و مراقبت های سلامت به پرداخت به موقع این مطالبات بستگی دارد و انتظار داریم در این زمینه همکاری جدی تری با این دانشگاه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، دغدغه اصلی این روزهای دکتر رحیم استوار، چاره اندیشی برای رفع مسائل و چالش های مالی حوزه سلامت دانشگاه است که پیگیری های صورت گرفته در این مدت، احتمال اعلام خبرهای خوشی در روزهای باقی مانده سال جاری را نوید می دهد.

دکتر استوار، از فرصت نشست بررسی مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از سازمان های بیمه گر که با دعوت دکتر ایلامی، سرپرست دانشگاه و با حضور  اعضای هیات رئیسه، مدیران دانشگاه و مسئولین بیمه های طرف قرارداد برگزار شد، استفاده کرده و با اشاره به پرداخت بدهی ۳۵ میلیارد تومانی بیمه تامین اجتماعی و ۵۹ میلیارد تومانی از  بیمه خدمات درمانی، تاکید نمود: انتظار داریم در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم عزیز هم استانی سازمان های بیمه گر در زمینه پرداخت این مبالغ اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورت پرداخت این مبالغ از طرف سازمان های بیمه گر دانشگاه علوم پزشکی استان می تواند بدهکاری های خود از جمله  ۱۴ میلیارد تومانی دارویی،  ۵۸ میلیارد تومانی کارانه پزشکان و پرسنل و ۸ میلیارد تومانی تجهیزات پزشکی، که از جمله دغدغه های اصلی است را پرداخت نماید.

ضرورت عمل به تعهدات سازمان های بیمه گر

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان، با تاکید بر عمل به تعهدات از سوی سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: پرداخت نکردن این میزان بدهی موجب شده که نتوانیم کارانه پزشکان را به موقع پرداخت کنیم.
وی یادآور شد: پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان در تمام رده ها با وجود پرداخت نشدن کارانه و مزایای آنها، متعهدانه و دلسوزانه در راستای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند.
دکتر استوار با بیان اینکه سازمان های بیمه گر، مطالبات مراکز درمانی، داروخانه ها و شرکت های دارویی را با تاخیر طولانی پرداخت می کنند گفت: قانون، نحوه پرداخت مطالبات را به صورت شفاف مشخص کرده و انتظار داریم سازمان های بیمه گر بر اساس قانون عمل نمایند.

وی ادامه داد: براساس قانون بیمه باید بلافاصله بعد از دریافت اسناد مالی مراکز درمانی ۶۰ درصد مطالبات را پرداخت کنند و ۴۰ درصد دیگر را نیز در سه ماه باید بپردازند و اگر این پرداخت بیش از سه ماه تاخیر داشت باید جریمه پرداخت کنند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان، پرداخت نکردن به موقع  این مطالبات را منجر به احتمال اختلال در سیستم خدمات رسانی در حوزه سلامت دانست.

 


١٥:٥١ - 1395/12/06    /    شماره : ١٤٤٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:3
بازديد امروز سايت:86
بازديد اين صفحه:49232
تعداد کل بازديد:361340

آدرس:

ياسوج-بلوار شهيد مطهري-دانشگاه علوم پزشکي ياسوج

تلفن تماس:

074-33337230-31

دورنگار:

074-33337230